سلول خورشیدی

انواع سیستمهای برق خورشیدی

bolt
سیستم برق خورشیدی (متصل به شبکه)

در سیستم متصل به شبکه، برق تولید شده از انرژی خورشید به شبکه برق سراسری تزریق می شود. در حقیقت در این سیستم، کاربر، برق تولیدی خود را به سازمان انرژی های نو ایران) وزارت نیرو (میفروشد. در این روش، برق تولید شده پس از تبدیل شدن بوسیله اینورتر) مبدل (مخصوص سیستم های متصل به شبکه و با استفاده از کنتورهای مخصوص دوطرفه، به شبکه برق سراسری تزریق خواهد شد.

bolt
سیستم برق خورشیدی (منفصل از شبکه)

در این نوع سیستم، برق تولید شده از پنل خورشیدی، وارد باتری شده و در آن ذخیره میگردد. سپس برق ذخیره شده در باتری پس از تبدیل شدن به برق متناوب توسط اینورتر) مبدل (مخصوص سیستم های منفصل از شبکه، وارد مدار برق خانه می شود. در این روش یک کاربر میتواند همه یا بخشی از برق خانه خود را با استفاده از برق خورشیدی تأمین نماید.

مزایای نیروگاه خورشیدی

 ۱ ) تکنولوژی خورشیدی یک تکنولوژی استاندارد است.
 ۲ ) سیستم خورشیدی در هر نوع آب و هوایی کار می کند.
 ۳ ) انرژی خورشیدی سود زیادی برای شبکه سراسری برق ایجاد کرده است.
 ۴ ) پنل های خورشیدی طول عمر بالایی دارند.
 ۵ ) پنل های خورشیدی ارزش خانه شما را بالا می برد.
 ۶ ) انرژی خورشیدی یک منبع انرژی بی طرف است.

 نمونه کار ها

نگاهی به جدیدترین پروژه های انجام شده در زمینه برق خورشیدی|سولار

نیروگاه خورشیدی ویلا

نیروگاه خورشیدی خانگی

نیروگاه خورشیدی روستایی

نیروگاه خورشیدی متحرک

نیروگاه خورشیدی شناور

گلخانه خورشیدی

نیروگاه انرژی خورشیدی فتوولتائیک

این جایگزین مناسب برای انرژی الکتریکی معمول است که در خانه ها برای تأمین انرژی وسایل برقی استفاده می شود. سلول های فتوولتائیک انرژی تولید شده از خورشید را گرفته و آن را به برق تبدیل می کنند. روند تبدیل انرژی تمیز و ساده است و شامل تزریق هر نوع دود یا مواد شیمیایی مضر به جو نیست. بسیاری از شرکت ها تصمیم گرفته اند شبکه هایی حاوی سلول های فتوولتائیک در محل کار خود نصب کنند تا بتوانند بیشترین میزان انرژی را از آنها بگیرند و همچنین وابستگی خود را به اشکال سنتی انرژی الکتریکی کاهش دهند.

توان های تولید شده براساس (مگاوات و کیلووات)

0
توان لحظه ای تولیدی (کیلووات)
0+
کل توان نصب شده (کیلووات)
0
دی اکسید کربن منتشر نشده (تن)
0+
توان تولید شده تاکنون (مگاوات ساعت)

بازدید و مشاوره

کارشناسان شرکت نواندیشان آماده بازدید و ارائه مشاوره در خصوص اجرای پروژه های برق خورشیدی به مشتریان می باشد.

پکیج برق خورشیدی

شرت نواندیشان آماده نصب و راه اندازی انواع پکیج های خورشیدی در توان های مختلف و متناسب با نیاز مشتریان خود در جهت تامین برق مجموعه های باغ، ویلاو …می باشد.

طراحی و محاسبات

از آنجایی که طراحی و محاسبات جزء اصلی ترین بخش اجرای پروژه های برق خورشیدی می باشد، کارشناسان ما با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی بهترین طراحی جهت بالا بردن بازدهی بیشتر به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

نیروگاه های متصل به شبکه

با توجه به سیاست های تشویقی دولت در جهت استفاده از انرژی های تجدید پذیر و خرید تضمینی برق تولیدی توسط وزارت نیرو احداث نیروگاه برق خورشیدی خانگی راهکارهای مناسب جهت سرمایه گذاری می باشد.

تامین تجهیزات

بخش فروش شرکت نواندیشان آماده تامین تجهیزات برق خورشیدی از قبیل پنل، شارژ کنترلر، اینورتر، باتری در برندهای مختلف و توان های مختلف می باشد.

طرح تامین 20% برق ارگان ها

موسسات و ارگان ها دولتی به تامین 20% از برق مصرفی خود از انرژی های تجدید پذیر شرکت نواندیشان آمادگی خود را در جهت عقد قرارداد با سازمان ها و ارگان ها و نهادها دولتی جهت مشارکت در اجرای پروژه های برق خورشیدی اعلام می دارد.

 شرايط كلي و مشخصات فني نصب سامانه هاي برق خورشيدی

1. شرح كلي خدمات انجام كار

طراحي، تهيه و تامين تجهيزات، ساخت، نصب و راه اندازي سامانه فتوولتائيك از نوع متصل به شبكه براي مشتركين متقاضي، حداكثر ميزان توان “سامانه” براي هر مشترك متقاضي محدود به ظرفيت انشعاب متقاضي تا سقف 100 كيلووات، ميباشد. منظور از مشترك متقاضي، مشتركين خانگي، عمومي و تجاری مي باشد.

2. اقدامات مقدماتي

بازديد اوليه از محل جهت انجام برآوردهاي مورد نياز، تعيين محل پيشنهادي و اوليه، بررسي وضعيت محل ازنظر آفتابگيري و فضاي مناسب جهت نصب، حفاظت و ايمني ساختمان جهت احداث ازجمله اقدامات اوليه است كه در اين خصوص انجام مي گيرد.

3. عملیات طرحی

در اين قسمت عمليات مربوط به، طراحي نيروگاه فتوولتائيك، تهيه مشخصات فني و نقشه هاي اجرايي، انتخاب تجهيزات مانند پانل هاي خورشيدي، اينورتر (اينورترها) ،طراحي سازه و پايه نگهدارنده مبتنی به انتخاب كابل ها و متعلقات و تابلو هاي لازم ،به همراه تجهيزات لازم جهت اتصال به شبكه، توسط پيمانكار صورت مي گيرد.

4. شرح عملیات خرید

خريد تجهيزات شامل پانل ها، اينورترها، سازه هاي نگهدارنده به همراه پايه هاي بتني، كابل ها و لوله هاي مربوطه و ساير متعلقات، تابلو ها، فيوزها وكليد هاي لازم ،تهيه تابلوي اتصال به شبكه و كابل كشي هاي لازم و تهيه سيستم زمين به همراه متعلقات مي باشد.

5. شرح عمليات نصب و راه اندازي

بازديد نهايي از محل تعيين شده، بررسي و تعيين محل نهايي جهت نصب سامانه، عمليات نصب و راه اندازي شامل، نصب سازه ها و پايه بتني، نصب پانل هاي خورشيدي، سيم كشي، كابل كشي پانل ها به همراه داكت ها و لوله هاي الزم و تابلو هاي مربوطه، نصب اينورتر، نصب تابلوهاي لازم به همراه تجهيزات جهت تزريق به شبكه، اجراي سيستم زمين مورد نياز، راه اندازي كل سيستم شامل راه اندازي بخش DC و AC است.

اجزای تشکیل دهنده انرژی خورشیدی

مطمئن نیستید که آیا خورشیدی انتخاب درستی برای شماست؟

در اینجا 5 دلیل بزرگ برای انرژی خورشیدی آورده شده است!

ارزش انرژی

ارزش ملک خود را افزایش دهید خانه ای که دارای انرژی خورشیدی است هنگام فروش مطلوب دیده می شود

کاهش هزینه ها

از خانه خود در برابر افزایش هزینه های انرژی محافظت کنید و اتکا به غول های انرژی را کاهش دهید.

درآمدزایی از انرژی

درآمد قابل توجهی از سرمایه خود بدست آورید صفحات خورشیدی شما در طولانی مدت هزینه های خود را پرداخت می کنند!

انرژی تجدید پذیر

قبض های انرژی خود را شل کنید به معنای پول بیشتر در جیب شما برای صرف چیزهایی که دوست دارید.

انرژی پاک

رد پای کربن خود را کاهش دهید زیرا برای محیط زیست مفید است و باعث می شود شما هم احساس خوبی داشته باشید!

فهرست